Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

FALMEC

Okap Spring E.ion

Okap

Falmec, włoski producent okapów, ma w ofercie wiele innowacyjnych i wyjątkowych pod względem wzornictwa modeli. Doskonale potwierdza to wyspowy okap Spring E.ion. Urządzenie to nie tylko pozwala pozbyć się kuchennych oparów, ale także oczyszcza i jonizuje powietrze.

System E.ion, w który został wyposażony okap marki Falmec, dzięki kontrolowanej jonizacji bipolarnej wytwarza jony powietrza, które w naturalny sposób usuwają niepożądane zapachy i przywracają optymalną równowagę jonową w pomieszczeniu. Dzięki temu okap dba nie tylko o czyste powietrze, ale także wpływa na nastrój i koncentrację. Model Spring E.ion został wyposażony w tzw. czujnik listka. Rozwiązanie to stale mierzy jakość powietrza i wykrywa obecność gazów o nieprzyjemnym zapachu i lotnych związków organicznych (np. formaldehydów, dymu papierosowego czy amoniaku). Informacje o jakości powietrza przekładają się na kolory listka znajdującego się na obudowie okapu, który stopniowo wraz z poprawą jakości powietrza zmienia kolor z żółtego na zielony. Urządzenie może pracować w trybie automatycznym. Włącza się i uruchamia filtrowanie, jeśli tylko zostaną wykryte szkodliwe substancje, w ten sposób czyszcząc i dezynfekując powietrze.

Urządzenie obsługuje aluminiowy filtr Top (wymienny z możliwością mycia) oraz filtr Carbon.Zeo. Drugi ze wspomnianych filtrów to dwuskładnikowa konstrukcja, która wykorzystuje materiały pochodzenia naturalnego – zeolit i węgiel aktywny, skutecznie zatrzymujące zapachy. Filtr Carbon. Zeo wyróżnia się długim czasem pracy (ok. 3 lata przy normalnym użytkowaniu). Można go regenerować przez umieszczenie w piekarniku w temperaturze 200 °C na 2 godziny. Producent zaleca regenerację filtra Carbon.Zeo po ok. 18 miesiącach użytkowania.

Okap ma 80 cm szerokości i wyposażony został w silnik o wydajności 600 m3/h i 3 zakresy prędkości. Maksymalna głośność wytwarzana podczas pracy urządzenia wynosi 66 dB(A) re 1 pW. Okap wykorzystuje neonowe oświetlenie o mocy 3 × 13 W.

Model Spring E.ion nad kuchenną wyspą montowany jest na specjalnych linkach o regulowanej długości. Maksymalnie może ona wynosić nawet 240 cm. Nie wymaga podłączenia do instalacji odprowadzającej opary i zapachy na zewnątrz.

Spring E.ion dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i białej. Obudowy okapów, niezależnie od wersji, zostały wykonane z eleganckiego szkła. Wyposażone są w wygodny w obsłudze dotykowy panel sterowania.

Okap
2020-04-03

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2020 InfoMarket