Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

DLF , LAURASTAR

Doskonałe prasowanie już od 40 lat

Doskonałe prasowanie

Rozmowa z Arkadiuszem Grochowskim – dyrektorem sprzedaży i marketingu w firmie DLF sp. z o.o. – oficjalnym importerem i dystrybutorem marki Laurastar w Polsce

Redakcja: DLF sp. z o.o. od roku jest dystrybutorem marki Laurastar na polskim rynku. Jak w kilku zdaniach można podsumować ten okres?

Arkadiusz Grochowski: To był dla nas czas intensywnej pracy handlowej i marketingowej. Pracowaliśmy nad stworzeniem odpowiednich struktur, uczestniczyliśmy w licznych szkoleniach, odkrywając prasowanie na nowo. Laurastar zmienia pojęcie dbania o tkaniny, zmienia nasze przyzwyczajenia. Najpierw sami musieliśmy to zrozumieć, by móc tę wiedzę przekazać klientom.

Co udało się zrobić w kwestii rozwoju sprzedaży i marketingu produktów marki Laurastar na polskim rynku?

Produkty Laurastar udało się wprowadzić do oferty największych sieci handlowych: Media Markt, Media Expert oraz RTV Euro AGD. W stacjonarnych sklepach Media Markt cyklicznie organizowane są pokazy działania urządzeń. Dzięki takim pokazom jesteśmy w stanie uzmysłowić klientowi, jakie udogodnienia niesie za sobą posiadanie takiego sprzętu oraz wartość i jakość, jakie reprezentuje. Jeśli chodzi o działania marketingowe, zaczęliśmy rozpoznawanie rynku fashion. Wzięliśmy udział w kilku pokazach mody, w tym Marty Banaszek oraz Tomasza Ossolińskiego. Zaangażowaliśmy się również w event weddingowy. Podjęliśmy współpracę z kilkoma blogerami, jesteśmy aktywni w social mediach. To, co nas niezmiernie cieszy, to bardzo pozytywny feedback od osób, które miały do czynienia z naszymi urządzeniami. Ten, kto raz spróbował pracy z produktami Laurastar, nie chce już wracać do tradycyjnego żelazka.

Jakie działania planowane są w najbliższej przyszłości?

Z całą pewnością będziemy nadal rozwijać dostępność naszych produktów w sklepach. W dalszym ciągu za cel stawiamy sobie samodoskonalenie wiedzy na temat naszych produktów i ich stosowania. Kluczem jest znalezienie właściwego sposobu na przekazanie tej wiedzy naszym klientom. Planujemy rozwinąć Klub Laurastar, by użytkownicy mogli czerpać jeszcze więcej korzyści z posiadania urządzeń naszej marki.

Doskonałe prasowanie

Laurastar regularnie uczestniczy w branżowych targach i spotkaniach w trakcie których prezentuje klientom najnowsze rozwiązania i produkty.

Doskonałe prasowanie
Doskonałe prasowanie

Laurastar oferuje produkty wyspecjalizowane, ale jednocześnie niszowe. Jak odpowiednio komunikować ich zalety i rozwiązania klientom, tak aby wykorzystali pełnię ich możliwości?

Staramy się operować jasnym przekazem. Za technologią firmy Laurastar stoi 40 lat doświadczenia i koncentracji na rozwijaniu kategorii systemów do prasowania. Laurastar to ekspert w tej dziedzinie. Klienta ostatecznie interesuje korzyść, jaką może mieć z posiadania naszego urządzenia. Musimy umiejętnie wytłumaczyć, czym jest ultradelikatna sucha para (DMS) i jak istotny ma wpływ na jakość prasowania. Podkreślamy istotę odświeżania ubrań i pokazujemy jego zastosowanie. Zwracamy też szczególną uwagę na higieniczność pary, dzięki której 99,999 proc. bakterii i alergenów jest eliminowanych – to szczególnie ważne dla osób mających dzieci oraz tych, którzy borykają się z alergiami skórnymi.

W tym roku Laurastar będzie obchodzić 40-lecie istnienia. Jak firma ma zamiar świętować ten czas?

Cieszymy się, że firma Laurastar tak wspaniale rozwinęła swoją działalność przez te 40 lat. Urodziny to, jak dla każdego, miły moment, w którym należy świętować. Producent przewidział spotkanie dla partnerów handlowych, w którym weźmiemy udział. Skupimy się również na świętowaniu z naszymi klientami, przygotowując dla nich specjalne oferty urodzinowe. W komunikacji będziemy podkreślać doświadczenie, jakie firma zyskała w ostatnich 40 latach.

W drugiej połowie zeszłego roku Laurastar powołał nowy zarząd. W firmie nastąpiła zmiana pokoleniowa. Czego jest ona zwiastunem?

Zgadza się. Po 40 latach działalności zmienia się zarząd firmy. Założyciel i wieloletni CEO – pan Jean Monney przekazał zarządzanie firmą dzieciom: pani Julie Monney i panu Michaelowi Monneyowi. Dokonała się więc zmiana pokoleniowa. Pan Jean Monney nadal czuwa i wspiera nowy zarząd, jednak pozwala rozwinąć skrzydła młodszemu pokoleniu.

Doskonałe prasowanie

Dla swoich klientów firma przygotowała wyjątkową inicjatywę – Klub Laurastar. Czekają na nich promocje i porady, jak korzystać z urządzeń czy jak prawidłowo dbać o odzież.

Doskonałe prasowanie
Doskonałe prasowanie

Jak zmiana zarządu wpłynie na globalną strategię firmy?

Zmiana, która się dokonała, jest naturalna i płynna, nie wpływa na globalną strategię firmy. Celami firmy Laurastar są ciągły i konsekwentny rozwój, wprowadzanie produktów na nowe rynki i zwiększanie udziałów w krajach, w których jest już dostępna. W Polsce intensywnie pracujemy nad ugruntowaniem świadomości marki na rynku, taki cel stawia Laurastar swoim dystrybutorom na całym świecie.

Przed firmą jest wiele wyzwań. Między innymi dziejąca się na naszych oczach czwarta rewolucja przemysłowa i wykorzystanie Internetu rzeczy. Czy firma Laurastar jest na to gotowa?

Laurastar już wprowadził na rynek urządzenia, które wykorzystują Internet do obsługi swoich urządzeń. Systemy prasowania z serii Smart mogą być obsługiwane za pomocą aplikacji na urządzenia mobilne. Oczywiście, prasujemy sami, ale jesteśmy wspierani smartfonem. W aplikacji znajdują się wideotutoriale, pokazujące, jak odpowiednio prasować różne rodzaje tkanin i ułatwiając w ten sposób pracę użytkownika z urządzeniem. Laurastar zapowiada, że będzie rozwijał aplikację w przyszłości.

Kolejnym z wyzwań, jednak tym razem całego współczesnego świata, jest rozsądna gospodarka zasobami. Jak Laurastar podchodzi do tego zagadnienia?

Zanim jeszcze Unia Europejska wprowadziła w życie dyrektywy dotyczące „prawa do naprawy” dużego AGD, Laurastar realizował już politykę dostępności części przez 10 lat. Oznacza to w praktyce, że każdy użytkownik naszych produktów jest zapewniony, że przynajmniej przez dekadę będzie mógł bez problemu eksploatować swoje urządzenie.

Rozwoju jakich kategorii produktowych możemy spodziewać się w najbliższym czasie?

Laurastar jako ekspert w dziedzinie profesjonalnych urządzeń do prasowania w domu w dalszym ciągu skupiać się będzie wyłącznie na produktach tej kategorii wykorzystujących ultradelikatną suchą parę (DMS). W najbliższym czasie spodziewane jest poszerzenie portfolio produktowego, jednak w chwili obecnej nie mogę nic więcej na ten temat zdradzić. Mogę jedynie powiedzieć, że będzie to coś zupełnie nowego, użytecznego i najwyższej jakości.

Doskonałe prasowanie

Laurastar oferuje również specjalną aplikację na smartfony, która łączy się z systemami do prasowania wyposażonymi w Bluetooth.

Doskonałe prasowanie

O marce Laurastar

O marce

Szwajcarska firma Laurastar powstała w 1980 r. Jej siedziba znajduje się w Châtel-Saint-Denis w kantonie Fryburg. Została założona przez ludzi, którzy z miłości do pięknych tkanin stworzyli niepowtarzalny świat, łączący piękno materiałów ze szwajcarską technologią, dając każdemu możliwość uzyskania profesjonalnych efektów prasowania w zaciszu własnego domu. Siłą firmy Laurastar jest specjalizacja. W jej ofercie znajdziemy jedynie trzy typy produktów: systemy do prasowania, generatory pary oraz akcesoria. Pozwoliło to na osiągniecie perfekcji w każdej z dziedzin, aby klientom oferować rozwiązania najlepszej jakości. Jej produkty dostarczane są do ponad 40 państw na całym globie.

Rozmawiał: Gabriel Niewiński

2020-01-02

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2020 InfoMarket