Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

CREATIVE

Słuchawki Outlier Air Sports

Słuchawki Outlier Air Sports

Na rynku pojawia się coraz więcej bezprzewodowych słuchawek dokanałowych, całkowicie pozbawionych kabli, nawet tych krótkich, łączących obydwa przetworniki. Swoją propozycję, w dodatku bardzo interesującą, ma w ofercie także firma Creative. Mowa tutaj o modelu Outlier Air Sports, który mieliśmy przyjemność testować.

Słuchawki zapakowane są w solidne kartonowe pudełko z praktyczną wkładką z tworzywa sztucznego (zdjęcie 1) . Działają one w oparciu o standard Bluetooth w wersji 5.0, co zapewnia im dłuższą pracę na zintegrowanej baterii litowo-jonowej. Na opakowaniu mamy informację, że w pełni naładowane akumulatory słuchawek wystarczą na ok. 10 godz. użytkowania. Praktyka pokazała, że producent nie „nabija nas w butelkę”, podając tak dużą wartość. Trzeba jednak pamiętać, że czas pracy będzie zależał m.in. również od głośności odtwarzanego dźwięku.

Słuchawki Outlier Air Sports

Zdjęcie 1

To jednak nie wszystko! W zestawie ze słuchawkami znajduje się kompaktowe etui, które jednocześnie pełni funkcję power banku (zdjęcie 2) .

Odkładając do niego słuchawki, jednocześnie doładowujemy ich akumulatory. Po naładowaniu do pełna słuchawek i wspomnianej przed chwilą przenośnej „ładowarki” możemy odtwarzać dźwięk nawet do 30 godz. bez konieczności ponownego ładowania całego zestawu przez podłączenie go do źródła zasilania, np. do złącza USB komputera (za pomocą przewodu USB-C znajdującego się w komplecie). Stan naładowania baterii jest sygnalizowany przez odpowiednie diody, znajdujące na obudowie power banku i na obudowach słuchawek (zdjęcie 3) . Co ciekawe, słuchawki po umieszczeniu ich w etui – dzięki zastosowaniu magnesów – nie wypadną, nawet jeśli będzie ono otwarte.

Słuchawki Outlier Air Sports

Zdjęcie 2

Słuchawki Outlier Air Sports

Zdjęcie 3

W zestawie nie znajdziemy ładowarki sieciowej, ale producent nie zapomniał o kilku innych przydatnych akcesoriach. Mamy chociażby praktyczny mankiet na nadgarstek (zapinany na rzep) (zdjęcie 4) . Dzięki niemu możemy wygodnie przechowywać słuchawki, kiedy ich nie używamy, czy też zdjąć i wygodnie schować, nawet nie przerywając np. biegu.

Słuchawki Outlier Air Sports

Zdjęcie 4

W komplecie nie zabrakło również nakładek silikonowych w różnych rozmiarach, co pozwala dobrze dopasować ten element do wielkości kanału usznego użytkownika.

Obydwie słuchawki mają wbudowany mikrofon, co umożliwia komfortowe prowadzenie rozmów telefonicznych we współpracy ze smartfonem. Warto przy tym wspomnieć, że jakość rozmów telefonicznych wykonywanych przy użyciu słuchawek Outlier Air Sports jest bardzo dobra. Mimo kompaktowych rozmiarów i lokalizacji mikrofonów blisko uszu (bezpośrednio w obudowie przetwornika elektroakustycznego) mowa użytkownika jest bardzo dobrze „zbierana”.

Na uwagę zasługuje także dobrej jakości brzmienie modelu Outlier Air Sports, które możemy docenić, zwłaszcza korzystając z kodeka aptX, obsługiwanego przez te słuchawki. Dla jakości dźwięku, zwłaszcza dla odpowiedniego poziomu niskich tonów, ważne jest też dobre uszczelnienie kanału usznego, o czym już zresztą wspominaliśmy. Do słuchawek dołączona jest instrukcja obsługi, która ułatwia korzystanie z funkcji i rozwiązań, jakie oferują (zdjęcie 5) .

Słuchawki Outlier Air Sports

Zdjęcie 5

Ze względu na konstrukcję przycisków zintegrowanych z obudowami słuchawek problematyczne pozostaje jednak sterowanie dostępnymi funkcjami, np. odbieraniem połączeń telefonicznych czy odtwarzaniem muzyki. Chcąc odebrać połączenie lub zmienić głośność dźwięku, musimy nacisnąć przycisk na obudowie, co sprawia, że „wciskamy” sobie słuchawkę głębiej do ucha, a nie jest to zbyt przyjemne uczucie.

Dzięki odpowiedniej konstrukcji i właściwie dobranym wkładkom silikonowym słuchawki bardzo dobrze trzymają się uszu (zdjęcie 6) . Nie wypadają nawet podczas biegania. Klasa odporności IPX5 zachęca zresztą do korzystania ze słuchawek podczas różnego typu aktywności fizycznej, zarówno w plenerze, jak i na sali treningowej.

Słuchawki Outlier Air Sports

Zdjęcie 6

Warto dodać, że ambasadorem marki Creative i słuchawek Outlier Air Sports jest Ewa Komander – mistrzyni Polski na dystansie Ironman 70.3 i zdobywczyni 4. miejsca na pełnym dystansie Ironman podczas tegorocznych zawodów w Tallinie (z drugim czasem w historii polskiego kobiecego triathlonu). To świetna rekomendacja dla tego całkowicie bezprzewodowego modelu.

Słuchawki Outlier Air Sports
Słuchawki Outlier Air Sports
2019-08-31

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2020 InfoMarket