Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

MARANTZ

Amplituner NR1710

Amplituner

Innowacyjne rozwiązania w kompaktowej obudowie

Marantz nie przestaje rozwijać serii amplitunerów wielokanałowych zamkniętych w smukłych obudowach. Tym razem do oferty producenta trafił model NR1710. Wykorzystano w nim wiele innowacyjnych funkcji i rozwiązań technicznych, które pozwalają zapewnić wyjątkowe wrażenia dźwiękowe w kinie domowym.

Podobnie jak dotychczasowe komponenty tej marki, także nowy amplituner został starannie dostrojony przez inżynierów Marantza, aby zapewnić mu odpowiednie brzmienie, charakterystyczne dla tego producenta i stworzone nie tylko z myślą o wymagających audiofilach.

Model NR1710 umożliwia stworzenie zaawansowanego systemu kina domowego dzięki obsłudze rozmaitych rozwiązań audio, w tym Dolby Atmos, Dolby Atmos Height Virtualization oraz DTS:X i DTS Virtual: X. Technika Dolby Atmos Height Virtualization zapewnia użytkownikom przestrzenne wrażenia dźwiękowe bez potrzeby stosowania głośników w wyższej warstwie systemu Dolby Atmos. Słuchacze mogą wykorzystywać klasyczną 5.1-kanałową konfigurację, a wspominana technika wzbogaci brzmienie o wirtualne efekty charakterystyczne dla wyższej warstwy Dolby Atmos. Z wykorzystaniem modelu NR1710 rozwiązanie to można zastosować również w konfiguracji 7.1-kanałowej bez głośników sufitowych.

Sekcja wysokoprądowego wzmacniacza mocy została zbudowana ze starannie wyselekcjonowanych komponentów. Dzięki temu we wszystkich kanałach dostępna jest jednakowa wartość mocy (90 W przy wysterowanym jednym kanale, 6-omowej impedancji i zniekształceniach THD na poziomie 1 proc.).

7.2-kanałowy amplituner NR1710 został wyposażony w bardzo dobrej jakości terminale głośnikowe. Są one oznakowane kolorami i zestawem pomocniczych etykiet, co znacznie ułatwia prawidłowe podłączenie sprzętu. Instalację wspomagają dodatkowo specjalny asystent konfiguracji oraz technika Audyssey MultEQ.

Amplituner NR1710 jest ponadto kompatybilny z platformą multiroom Heos i obsługuje kilka najpopularniejszych asystentów głosowych (Amazon Alexa, Asystent Google i Apple Siri). Ich dostępność jest jednak zależna od kraju i obsługiwanego języka. W ofercie marki Marantz dostępny jest również nieco mniej funkcjonalny odpowiednik modelu NR1710 – amplituner NR1510. Jest to urządzenie 5.2-kanałowe o mocy 85 W na kanał. Model NR1510 nie obsługuje m.in. wspomnianych tutaj zaawansowanych systemów dźwięku przestrzennego, jak Dolby Atmos (w tym również wirtualizacji), a także DTS:X i DTS Virtual:X.

2019-07-30

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2020 InfoMarket