Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

iROBOT

Przejął Root Robotics

Przejął

Firma iRobot ogłosiła dodanie robota kodującego Root do swojej linii produktów po przejęciu Root Robotics. Root jest zabawnym i łatwym w użyciu robotem edukacyjnym, który w wyjątkowy sposób uczy dzieci nawet w wieku czterech lat umiejętności kodowania i rozwiązywania problemów XXI wieku.

Ta akwizycja wspiera plany firmy iRobot w zakresie dywersyfikacji oferty produktów dla robotów edukacyjnych i demonstruje jej zaangażowanie w uczynienie techniki robotycznej bardziej dostępną dla nauczycieli, studentów i rodziców. Robot kodujący Root to dwukołowa platforma mobilna. Robot działa na płaskich powierzchniach w domu, takich jak stoły, podłogi i blaty, oraz powierzchniach pionowych w klasie, jak tablica magnetyczna. Za pomocą aplikacji mobilnej użytkownicy mogą polecić Rootowi rysowanie grafiki, skanowanie kolorów, odtwarzanie muzyki, reagowanie na dotyk i dźwięk, wspinanie się po ścianach tablicy i prezentowanie podstaw robotyki. Root używa trzech poziomów języka kodowania – od prostych bloków graficznych dla małych dzieci po kodowanie pełnego tekstu dla bardziej zaawansowanych użytkowników.

Przejęcie Root Robotics pozwala firmie iRobot zwiększyć zaangażowanie w politykę edukacyjną STEM (ang. Science, Technology, Engineering, Mathematics) o komercyjnie dostępną edukacyjną platformę robotyczną, z której już korzystają pedagodzy, studenci i rodzice – powiedział Colin Angle, prezes i dyrektor generalny iRobot. – Root pomaga również zwiększyć zasięg edukacyjnej linii robotów iRobot, oferując sprawdzony system dla osób w każdym wieku, w tym uczniów w szkole podstawowej.

2019-07-29

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2020 InfoMarket