Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

KAERCHER

Zadbał o katedrę w Ulm

Zadbał

Sklepienie chóru ulmskiej katedry zostało oczyszczone przez profesjonalnych wspinaczy, którzy pod okiem ekspertów Kärchera usunęli cały nagromadzony przez ostatnie 70 lat, kiedy to sklepienie było ostatnio czyszczone, brud.

Były to zanieczyszczenia takie jak kurz, osad powstały w wyniku spalania świec podczas nabożeństw, pajęczyny etc. Specjalnie wyszkoleni wspinacze usunęli warstwę brudu ze ścian i sufitu. Pracowali oni pod okiem specjalistów w swej dziedzinie – ekspertów Kärchera.

Czyszczenie katedry w Ulm to naprawdę wyjątkowe wydarzenie, jedno z wielu, jakie realizujemy na całym świecie w ostatnich latach – skomentował Hartmut Jenner, CEO Alfred Kärcher SE & Co. KG. – Każdy projekt jest inny i niesie ze sobą inne wyzwania, w Ulm czyścimy za pomocą odkurzaczy plecakowych, pracując na linach – skonkludował.

Wyzwanie w tym projekcie stanowiła przede wszystkim wysokość. Gotyckie budowle są bardzo przestrzenne i wysokie. Nie odbiega od tego także katedra w Ulm. Wspinacze pracowali na wysokości 29 m i wyczyścili obszar o powierzchni 2500 m2. Wspinacze, wyposażeni w odkurzacze plecakowe BV 5/1 Bp, podciągali się do góry, nie dotykając ścian, co stanowi nie lada wyczyn. Zespół Kärchera, kierowany przez specjalistę ds. czyszczenia Nicka Heydena, zastosował dysze ręczne z wyjątkowo miękkimi szczotkami z naturalnego włosia, dzięki czemu nie było ryzyka uszkodzenia zabytkowej budowli.

2019-05-27

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2020 InfoMarket