Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

SAMSUNG

Telewizory QLED TV z serii Q90R

Telewizory QLED TV z serii

Wyświetlacz z bezpośrednim podświetleniem matrycy

Telewizory Samsung z serii Q90R to najbardziej zawansowane technicznie modele 4K QLED TV w ofercie na 2019 rok. Są dostępne w wersji 55-, 65- i 75-calowej.

Telewizory zostały w yposażone w procesor Quantum 4K, wykorzystujący sztuczną inteligencję do poprawy jakości obrazu i dźwięku, jak jest to w telewizorze 8K. W wyświetlaczu 120 Hz LCD z kropkami k wantowymi zastosowano bezpośrednie podświetlenie matrycy Direct Full Array. Technika ta precyzyjnie kontroluje ilość światła w poszczególnych strefach obrazu, dzięki czemu uwydatnia nawet najmniejsze szczegóły, przez co ciemne obszary stają się ciemniejsze, a jasne – jaśniejsze. W połączeniu z antyrefleksyjną powłoką Ultra Black Elite widzowie mogą liczyć na świetną jakość obrazu w każdych warunkach oświetleniowych. Dodatkowo wprowadzono specjalną powłokę zwiększającą kąty patrzenia bez pogorszenia jakości obrazu. Telewizor Samsung Q90R, wyświetla kolory o 100-procentowym natężeniu. Dzięki technice Q HDR 2000 (poprzednio 1500) uzyskuje się jeszcze większą dynamikę obrazu, kontrast i zakres jasności. Jest doskonały do odtwarzania gier (bardzo mały input lag – ok. 15 ms). W trybie Gra konsola do gier jest automatycznie wykrywana (FreeSync). Dodano też dwie funkcje: PQ/Sound Enhancer, która poprawia w obrazie gry kolory wraz z kontrastem oraz poszerza scenę dźwiękową, oraz Dynamic Black Equlizer, która optymalizuje poziom czerni oraz jasności i zwiększa widoczność obiektów przez analizę sceny.

Ekran jest pozbawiony ramek, co pozwala skupić całą uwagę na oglądanej treści. Dzięki trybowi Ambient w wersji 2.0 obraz dopasuje się do domowej przestrzeni, kiedy telewizor jest wyłączony. Wystarczy zrobić smartfonem zdjęcie ściany za ekranem i przesłać je do odbiornika TV, a po chwili telewizor – niczym kameleon – wtopi się w otoczenie. W nowej wersji trybu Ambient jest więcej widgetów. Ułatwiono także obsługę tego trybu dzięki automatycznemu dopasowaniu tonacji kolorystycznej przy tworzeniu zdjęcia ściany. Aplikacja SmartThings na smartfonie powoduje, że „inteligentne” funkcje Q90R sprawiają, że codzienne korzystanie z domowych urządzeń stanie się łatwiejsze i przyjemniejsze.

Telewizory QLED TV z serii
Telewizory QLED TV z serii
2019-04-29

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2020 InfoMarket