Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

SAMSUNG

Demo Room Home Cinema

Demo Room

Ekskluzywny apartament na 46. piętrze wieżowca przy ulicy Złotej 44 będzie pełnił funkcję ekskluzywnego Demo Room Samsung Home Cinema. Był on miejscem premiery konsumenckiego ekranu kinowego o przekątnej 110 cali w nowatorskiej technice LED oraz zestawu audio firmy Steinway Lyngdorf, która jest niekwestionowanym liderem w obszarze rozwiązań do emisji dźwięku.

Apartament wyposażono także w najnowocześniejszy sprzęt AGD firmy Samsung. Rynkowa cena zainstalowanego sprzętu przekracza 500 tys. zł. Nowatorska konstrukcja ekranu LED oparta jest na elementach modułowych, które umożliwiają zbudowanie ekranu o dowolnej wielkości, np. od 110 do 260 i więcej cali, pozbawionego łączeń między poszczególnymi modułami. O dowolnej wielkości ekranu świadczy profesjonalna instalacja ekranu wizyjnego o długości 24 i wysokości 3 m w studio sportowym Polsat Sport. Prezentowany ekran IF012J na Złotej 44 składał się z 9 tzw. kabinetów LED, , które tworzą powierzchnię o przekątnej 110 cali, które odtwarzają obraz Full HD. Na uwagę zasługuje bardzo mały rozstaw pikseli (pixel pitch), wynoszący zaledwie 1,26 mm. Każdy moduł wyświetlacza z serii IF012J jest poddawany dokładnej kalibracji fabrycznej, aby zoptymalizować jednorodność, jasność i chromatyczność kolorów każdego modułu. Rozdzielczość ekranu jest powiązana z jego wielkością, dlatego też nie ma przeszkód, aby wyświetlać obraz w 4K czy nawet 8K. Maksymalna luminancja ekranu to 600 nt i jest ona dopasowywana automatycznie do warunków oświetleniowych panujących w pomieszczeniu. Zebrani goście mogli zobaczyć fragment koncertu „The Wall” i gry z Xboxa. Jasność obrazu wystarczała, aby oglądać obraz w bardzo dobrej jakości bez zasłaniania okien. Obraz nie tracił swoich walorów i szczegółów oglądany także pod kątem. Modułowa konstrukcja jest szczególne istotna w wypadku aranżacji luksusowych przestrzeni, gdzie użytkownicy chcą mieć pełną kontrolę nad wielkością ekranu, kształtem i wykończeniem, takim jak np. ramki. Ekran może jednocześnie wyświetlać obraz z wielu źródeł, prezentując na przykład kanał informacyjny, obraz z kamer CCTV czy wykresy giełdowe. System Home Cinema nie byłby jednak kompletny bez rozwiązania audio. Za ten aspekt odpowiadają głośniki Steinway Lyngdorf Model O, które emitują najlepszej jakości dźwięk. Model O mimo swojej kompaktowej budowy, oferuje nowy poziom doznań akustycznych dzięki specjalnie zaprojektowanemu głośnikowi średniotonowemu o średnicy 6 cali oraz 8-calowemu niskotonowemu. Konstrukcja głośnika gwarantuje nie tylko pełne pasmo przenoszenia dźwięku, ale również mocny i czysty bas. Zainstalowany w apartamencie zestaw zawiera procesor RoomPerfect, który kalibruje system pod kątem akustyki danego pomieszczenia. Technika RoomPerfect stanowi jeden z najważniejszych patentów w dziedzinie przetwarzania dźwięku, obejmujący łącznie 55 wniosków w ramach jednego patentu RoomPerfect. Firma Samsung wiąże duże nadzieje w różnych zastosowaniach z wyświetlaczami LED i MicroLED o budowie modułowej w zastosowaniach domowych i biznesowych.

Demo Room

Doskonały obraz, nawet przy świetle dziennym, to konkurencja dla projektorów.

Demo Room

Prezentację nowatorskiego wyświetlacza rozpoczął Olaf Krynicki – dyrektor komunikacji w Samsung Electronics.

Demo Room

Wojciech Zaskórski – enterprise business director Samsung Electronics Polska wiąże duże nadzieje z wykorzystaniem tak dużych ekranów w warunkach domowych.

Demo Room

Współpraca Samsunga i Steinway Lyngdorf to idealne połączenie dwóch marek, które są liderami w swoich dziedzinach – powiedział Krzysztof Bąk, prezes zarządu firmy Synergy Sound, oficjalnego przedstawiciela Steinway Lyngdorf w Polsce.

Demo Room

Kolumny Steinway Lyngdorf cechuje atrakcyjne wzornictwo.

2019-04-25

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2020 InfoMarket