Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

SAMSUNG

Soundbar HW-N650

Soundbar

Soundbar HW-N650 jest jednym z najbardziej zaawansowanych zestawów dwukomponentowych (soundbar + subwoofer) w ofercie Samsunga. Wyżej znajdują się juz tylko modele z systemem Dolby Atmos. HW-N650 działa w trybie dźwięku 5.1 i jest wprost naszpikowany innowacyjnymi rozwiązaniami.

W zestawie znajdziemy soundbar (zdjęcie 1), uchwyty pozwalające na zamontowanie na ścianie, zasilacz, pilot (zdjęcie 2), przewód optyczny oraz oczywiście subwoofer (zdjęcie 3) (średnica 165 mm), z którym sprzęt komunikuje się bezprzewodowo. Wszystkie złącza znajdują się w obudowie soundbara, oprócz wejścia optycznego znajdziemy tam wyjście HDMI i wejście HDMI (zdjęcie 4), które przesyłają obraz 4K, złącze USB oraz liniowe wejście audio. Z interfejsów bezprzewodowych dostępny jest Bluetooth. Bezprzewodowe połączenie z subwooferem jest proste i działa praktycznie bezawaryjnie.

Spośród dostępnych złączy zdecydowanie najlepiej wybrać połączenie przewodem HDMI, jeśli tylko posiadany telewizor obsługuje standard ARC. Soundbar współpracował z telewizorem Samsung UE50KU6072 właśnie w ten sposób. Główne zalety tego rozwiązania to komfort obsługi przy pomocy jednego pilota od telewizora. HW-N650 włączał się automatycznie wraz z telewizorem, z poziomu którego interfejsu (zdjęcie 5) możemy wybierać tryby dźwięku czy korzystać z korektora graficznego oraz regulować głośność. Alternatywę stanowi połączenie bezprzewodowe Bluetooth, jeśli tylko telewizor jest w nie wyposażony. Ciekawą opcję stanowi również możliwość sterowania soundbarem przy pomocy aplikacji na smartfony i tablety – Audio Remote. Po prawej stronie soundbara umieszczony jest panel sterujący.

Samsung HW-N650 ma trzy tryby dźwięku: standardowy, przestrzenny oraz gier. Tryb standardowy znakomicie sprawdza się w trakcie słuchania muzyki oraz odtwarzania ścieżek stereofonicznych. Sprzęt grał w salonie o powierzchni 22 m2. Dźwięk w trybie standardowym jest bogaty w szczegóły. W zależności od rodzaju muzyki w bardziej nowoczesnych popowych i rapowych brzmieniach doskwierać może nadmiar niskich tonów, jest to jednak bardziej specyfika konkretnych utworów niż sprzętu. Można zresztą nad tym łatwo zapanować, korzystając z korektora. W rockowych utworach dźwięk jest zdecydowanie bardziej zrównoważony. Tryb przestrzenny najlepiej sprawdza się oczywiście w filmach ze ścieżką dźwiękową zakodowaną w DTS lub Dolby Digital 5.1. W tym miejscu należy wspomnieć o dwóch rozwiązaniach – Surround Sound Expansion, którego zadaniem jest poprawienie wrażeń przestrzennych oraz Acoustic Beam, w którym 56 otworów (28 z każdej strony) ma za zadanie zapewnić bardziej panoramiczną scenę dźwiękową. W praktyce sprawdzają się one bardzo dobrze. Faktycznie dźwięk jest bardziej przestrzenny i wydaje się niemal otaczać widza. Jeszcze lepiej jest, gdy z obu stron soundbara znajdują się przeszkody, od których dźwięk może się odbić (np. ściany), pozwala to na pogłębienie efektu przestrzennego, któremu wyrazistości dodaje także obecność subwoofera.

Dla posiadaczy konsol naturalnym wyborem będzie tryb gier. Jego działanie powoduje przede wszystkim wyostrzenie dźwięków. Są one więc wyraźniejsze i łatwiej można zlokalizować ich źródło. Efekt ten jest szczególnie spektakularny w grach akcji, survival horrorach czy w rozgrywkach sieciowych. Do tej pory podobną precyzję dźwięku zapewniały jedynie słuchawki z wysokiej półki.

Jak osiągnąć jeszcze bardziej spektakularny efekt przestrzenny? Otóż HW-N650 można podłączyć z bezprzewodowym zestawem tylnych głośników efektowych SWA-8500S (zdjęcie 6). Dzięki niemu dźwięk otacza nas w całości i jeśli tylko mamy możliwość go wykorzystać, zdecydowanie warto to zrobić. Bez wątpienia Samsung HW-N650 jest soundbarem godnym polecenia. Oferuje znakomitą jakość dźwięku oraz tryby przydatne nie tylko dla miłośników kina ale również graczy. Co więcej, jego instalacja jest niezwykle łatwa.

Soundbar

(Zdjęcie 1)

Soundbar

(Zdjęcie 2)

Soundbar

(Zdjęcie 3)

Soundbar

(Zdjęcie 4)

Soundbar

(Zdjęcie 5)

Soundbar

(Zdjęcie 6)

2019-04-25

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2020 InfoMarket