Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

AMICA

X-type – użyteczne rozwiązania na co dzień

X-type

Firma Amica wprowadziła do oferty innowacyjną linię urządzeń X-type. Jest ona odpowiedzią czołowego producenta AGD w Polsce na oczekiwania konsumentów szukających kompleksowych rozwiązań do swoich nowoczesnych kuchni, skrojonych na wymiar.

Pogłębione analizy oraz rozmowy przeprowadzone w ramach badań z użytkownikami AGD zainspirowały ekspertów firmy Amica do stworzenia zupełnie nowej linii wzorniczej urządzeń gospodarstwa domowego, które są praktyczne, niezwykle intuicyjne i dopasowane do indywidualnych potrzeb konsumentów. Sprzęt z linii X-type został zaprezentowany po raz pierwszy na targach IFA w Berlinie. Wśród nowości znalazły się m.in. automatycznie otwierane piekarniki oraz okapy sterowane gestami. Projekty nowych modeli powstawały na podstawie kompleksowych badań rynkowych, które przez obserwowanie klientów w trakcie praktycznego korzystania z produktów precyzyjnie zdefiniowały ich potrzeby i oczekiwania. Debiut urządzeń z linii X-type, nie tylko na rynku polskim, ale też na europejskich rynkach, oficjalnie ogłosili przedstawiciele firmy Amica podczas barwnej konferencji prasowej, która odbyła się na Stadionie Poznań. Urządzenia z linii X-type dostępne są w sprzedaży od kwietnia 2019 r.

Piekarniki i BakingPro System

W nowej linii produktów znajdziemy m.in. piekarniki wyposażone w BakingPro System. Rozwiązanie to wprowadza nowe funkcje, które zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o poprawie jakości wypieków. BakingPro System opiera się na nowej konstrukcji piekarnika. Precyzyjna dystrybucja ciepła, stabilna temperatura, najszybszy nagrzew na rynku (150 °C w 3 minuty), aż 6 poziomów pieczenia, większa blacha czy pojemność XXL (77 l) pozwalają przygotować więcej, szybciej, lepiej i wygodniej. W najnowszej ofercie piekarników warto zwrócić uwagę również na Steam System, pozwalający na pieczenie i gotowanie parowe w technice FullSteam lub SoftSteam, odpowiadające na różne potrzeby. Piekarnik parowy FullSteam to opcja dla fanów gotowania i pieczenia na parze. Specjalnie zaprojektowany na potrzeby tego rozwiązania generator dozuje parę podczas całego procesu pieczenia, a dodatkowe gotowe programy parowe, opracowane przez profesjonalnego kucharza, podpowiadają, jakie dobrać warunki pieczenia lub gotowania do wybranej potrawy. SoftSteam to rozwiązanie dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z przygotowywaniem potraw na parze. Rezultaty pieczenia w obu rodzajach piekarnika będą jeszcze lepsze. Dzięki nim z łatwością przygotujemy chleb z chrupiącą skórką, puszyste i aksamitne ciasta oraz soczyste po podgrzaniu posiłki.

Automatyczne otwieranie piekarnika

Na szczególną uwagę zasługuje absolutna nowość, która ułatwi życie wszystkim użytkownikom piekarników, czyli dostępna w niektórych modelach z linii X-type funkcja OpenUp! – automatyczne otwieranie drzwi piekarnika. Trzymając w rękach ciężką blachę, marzymy, by znalazł się ktoś, kto pomoże otworzyć piekarnik. Dzięki specjalnej konstrukcji uchwytu wystarczy go delikatnie dotknąć, np. łokciem, a drzwi piekarnika otworzą się automatycznie. To przełomowe udogodnienie w niespotykany dotąd sposób zwiększa komfort korzystania z piekarnika.

X-type

Ciekawą nowością jest szuflada grzejna, w której można zarówno utrzymać w cieple naczynia, zachować optymalną temperaturę potraw, jak i szybko rozmrażać dania.

Okap sterowany gestami

Okap sterowany gestami to wyjątkowe na rynku rozwiązanie, które znacznie ułatwia obsługę tego urządzenia. Bez pilota, a nawet bez dotykania sprzętu! Wystarczy odpowiedni ruch dłonią w pobliżu okapu, aby go uruchomić, zmienić jego moc czy włączyć oświetlenie. Dzięki przełomowemu rozwiązaniu Touchless, nawet mając brudne ręce, nie musimy odrywać się od gotowania i mamy jeszcze mniej sprzątania – nigdy więcej śladów po palcach na okapie. Okap wyposażony jest w obwodowe pochłanianie FrameON oraz potrójne oświetlenie LED, dzięki któremu jedno światło może oświetlać blat kuchenny, a pozostałe dwa pomieszczenie, co wpływa nie tylko na jakość pracy w kuchni, ale jest też bardzo efektowne wizualnie. W porównaniu ze starszymi modelami okap pracuje też znacznie ciszej. Jeżeli zależy nam na poprawie jakości powietrza, z pomocą przyjdzie okap Amica X-type z generatorem ozonu SmellFree, który usunie przykre zapachy i szkodliwe dla zdrowia związki chemiczne, powstające np. podczas smażenia. Dodatkowo zadziała też przeciwgrzybicznie i antybakteryjnie.

X-type

Okap sterowany gestami wyposażony jest w cztery czujniki podczerwieni. Dwa z nich wykorzystywane są przy zmianie parametrów pracy okapu, a dwa do sterowania oświetleniem.

Intuicyjne płyty indukcyjne

Nowa linia produktów marki Amica to także intuicyjne płyty grzewcze z funkcją Hob&Go. Wykrywają one pole, na którym stawiany jest garnek, i same je aktywują. Pola grzejne FlexiSpace w kształcie kwadratu zapewniają więcej miejsca na gotowanie i większą moc grzania. Dzięki funkcji CheckPot można z łatwością sprawdzić, czy garnki są odpowiednie do gotowania na płycie indukcyjnej. Jeśli wykorzystywane przez nas naczynie jest bardzo duże, funkcja AutoBridge połączy pola automatycznie. Ciekawą opcją w nowych płytach grzewczych, skracającą czas gotowania, jest PowerBooster, dzięki któremu doprowadzimy wodę do wrzenia w mniej niż 3 minuty! Amica oferuje także 3 gotowe programy przydatne na co dzień: 42 °C (temperatura idealna do topienia masła czy czekolady), 70 °C (podgrzewanie zup i sosów) oraz 94 °C (gotowanie makaronu lub ryżu). Z myślą o komforcie rodziców Amica wdrożyła też ProBaby System, a więc blokadę panelu sterowania, która uniemożliwia uruchomienie płyty lub zmianę jej ustawień małemu dziecku. Przydatna jest także opcja HeatControl, dzięki której po zakończeniu gotowania widać, czy pole indukcyjne jest jeszcze ciepłe. Na panelu sterowania wyświetlana jest litera „H”, kiedy temperatura przekracza 60 °C, lub „h”, gdy temperatura wynosi 45–60 °C.

Piekarniki kompaktowe i szuflady grzejne

W stresujących sytuacjach czy niewielkich przestrzeniach sprzęty z linii Amica X-type odnajdują się idealnie. Wielofunkcyjne AGD do zabudowy, takie jak piekarnik kompaktowy z funkcją mikrofali, to funkcjonalne rozwiązanie, które sprawdzi się w małej kuchni, mającej pomieścić w sobie zalety „pełnowartościowego” piekarnika i mikrofalówki. Piekarniki kompaktowe mają funkcję termoobiegu, gotowe programy pieczenia, rozmrażanie czasowe i wagowe, a także możliwość opóźnienia startu, która pomoże przygotować posiłek na odpowiednią godzinę. Dostępna jest też blokada panelu sterowania, która uniemożliwi przypadkową zmianę programu w trakcie pracy. Na uwagę wśród nowości zasługuje szuflada grzejna, która pomoże utrzymać naczynia i dania we właściwej temperaturze, rozmrażać, przygotowywać naturalny, domowy jogurt, a nawet roztapiać czekoladę. Szuflada grzejna to ciekawa propozycja zwłaszcza dla osób, które szukają nowoczesnych i nietuzinkowych rozwiązań AGD, oraz najmłodszych domowników, którzy z łatwością mogą w niej przygotować słodkie przysmaki.

Lodówki i SpaceManagement System

Sprytne rozwiązania marki Amica ułatwiają zarządzanie przestrzenią i właściwe przechowywanie produktów w lodówce, dzięki czemu nic się nie zmarnuje. Praktycznym rozwiązaniem w chłodziarkozamrażarkach z linii X-type jest bambusowa dwustronna deska do wina i serów. Jest to wielofunkcyjny dodatek, który pomaga przechowywać produkty w lodówce i podawać je na stół bez potrzeby przekładania na talerz. Deska ma też inną funkcję – dzięki specjalnym wgłębieniom możemy przechowywać na niej wino i inne napoje. Ciekawym i wygodnym rozwiązaniem w nowych lodówkach marki Amica jest SnackBox – ruchome pudełko z wiekiem, idealne do przechowywania na przykład przekąsek dla dzieci, a w razie potrzeby do wymagających niskiej temperatury leków czy kosmetyków. W zamrażarce również segregowanie produktów staje się prostsze – dzięki kolorowym szufladom: szara przeznaczona jest do mrożonek z owoców i warzyw oraz do lodów, grafitowa – do pierogów, frytek, pizzy i zamrożonego chleba, natomiast czerwona – do mięsa i ryb.

X-type
X-type
X-type

W nowej chłodziarkozamrażarce z linii X-type szuflady zamrażarki mają specjalny nadruk w 3 różnych kolorach, a na drzwiach chłodziarki umieszczono m.in. SnackBox. Pomaga to utrzymać porządek i w sposób intuicyjny odnaleźć poszczególne produkty.

Chłodziarki do wina

W linii X-type pojawiła się też zupełna nowość na polskim rynku w ofercie marki Amica, czyli chłodziarki do wina. Zostały one wyposażone w VinoOptima System, który pozwala w optymalnej temperaturze przechowywać różne rodzaje tego szlachetnego trunku. Winiarki marki Amica wyposażone zostały także w przyciemniane szyby anty-UV oraz oświetlenie LED. Mają one elektroniczną regulację temperatury, która utrzymuje optymalną wilgotność i warunki we wnętrzu urządzenia. Nowe modele wykorzystują również ComfortUse System, który zapewnia im cichą i wydajną pracę. Na ComfortUse System składają się także przestawne drzwi oraz drewniane półki, ograniczające do minimum szkodliwe dla wina wibracje, a także dodające eleganckiej wytworności chłodziarce i pomieszczeniu, w którym się znajduje.

X-type

Nowością w X-type są również chłodziarki do wina, które pozwolą w optymalnej temperaturze przechowywać różne rodzaje tego szlachetnego trunku.

Paweł Rydz, dyrektor marketingu w Grupie Amica

- Amica, opracowując nowe modele, po raz pierwszy zorganizowała badania etnograficzne. Szukaliśmy chętnych, którzy mogliby wziąć w nich udział. Odzew z rynku był niesamowity! Było ponad 3 tys. zgłoszeń z całej Polski, z których dokonaliśmy odpowiedniej selekcji. Zainstalowaliśmy w gospodarstwach domowych urządzenia z linii X-type po to, żeby skonfrontować je z użytkownikami, którzy na potrzeby badań otrzymywali różne zadania do zrealizowania. Byli oni też wizytowani przez przedstawicieli renomowanego instytutu badawczego. Domownicy biorący udział w badaniu, przygotowując rozmaite potrawy i korzystając z naszych urządzeń, dzielili się swoimi spostrzeżeniami. Na tej podstawie uzyskaliśmy niezwykle cenny kontent oraz bezcenną wiedzę. Dzięki temu, zwłaszcza na etapie wdrożenia produktowego, byliśmy w stanie zweryfikować słuszność i poprawność działania rozwiązań zastosowanych w naszych urządzeniach. W tym roku chcemy wystartować z drugim etapem badania etnograficznego. Chcemy też stopniowo rozszerzać zakres działań o nowe kategorie produktowe, aby wykorzystywać opinie konsumentów o naszych produktach do dalszych prac nad nowymi urządzeniami.

Paweł Rydz,
2019-04-25

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2020 InfoMarket