Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

AMICA

Blisko 3 mld zł przychodu!

Blisko 3 mld zł

Firma Amica zbliżyła się w 2018 r. do kwoty 3 mld zł skonsolidowanych przychodów – wynika z opublikowanych przez polskiego producenta AGD wstępnych, szacunkowych danych.

Wskazują one na wzrost przychodów o 10 proc. rdr, zwiększenie zysku operacyjnego o 6 proc. (do 152 mln zł) oraz wzrost zysku brutto o 13 proc. (do 136,6 mln zł).

W wymagającym otoczeniu wypracowaliśmy satysfakcjonujące wzrosty rezultatów, a cel przekroczenia 200 mln zł rocznego wyniku EBITDA wydaje się zrealizowany, biorąc pod uwagę wartość amortyzacji za poprzednie kwartały. Jednocześnie cieszy nas odbudowa rentowności w IV kwartale, która pozwala nam z optymizmem patrzeć na cele obecnego roku – powiedział Wojciech Kocikowski, wiceprezes ds. finansowych w grupie Amica.

Publikacja zaudytowanych, ostatecznych wyników w ramach raportu rocznego grupy Amica zaplanowana jest na koniec marca br. Jednocześnie spółka, mając na względzie oczekiwania inwestorów, zamierza kontynuować w kolejnych latach publikację wstępnych, szacunkowych rocznych danych finansowych. Spółka generuje ponad 70 proc. skonsolidowanych przychodów dzięki sprzedaży na blisko 60 rynkach zagranicznych. Strategia HIT2023 zakłada osiągnięcie ponad 1 mld euro przychodów ze sprzedaży i wygenerowanie 9 proc. marży EBITDA w roku 2023.

2019-03-27

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2019 InfoMarket