Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

FULGOR MILANO

Nagrodzony w konkursie „Archiproducts Design Award”

Nagrodzony w konkursie

Włoski producent AGD, firma Fulgor Milano, został nagrodzony w prestiżowym konkursie „Archiproducts Design Award”. Nagrodę otrzymał w kategorii „Kuchnia” za piekarnik należący do nowej serii Cluster Concept – model FCLPO 6215 TEM BX.

W sprzęcie tym docenione zostało zwłaszcza połączenie czarnego szkła obsydianowego z elementami metalowymi zastosowanymi przy panelu sterowania i w uchwytach. Zdaniem jury konkursowego, składającego się z 40 ekspertów o międzynarodowej randze, całość projektu tworzy nowatorską symbiozę, podobnie jak to często bywa przy tworzeniu nawet najdrobniejszych klejnotów. Linia Cluster Concept została po raz pierwszy zaprezentowana podczas targów Eurocucina. Za jej stworzeniem stoi światowej sławy projektant – Alfred Hendricks. Obejmuje ona jednak nie tylko piekarniki o standardowej szerokości 60 cm, ale również wiele innych urządzeń, w tym m.in. blast chiller, chłodziarki do wina, ekspres do kawy, piekarniki parowe, kuchenki mikrofalowe, a także płyty indukcyjne i płytę gazową.

„Archiproducts Design Award” to konkurs, u podstaw którego leży 15 lat doświadczenia w poszukiwaniu produktów wyróżniających się wzornictwem. W 2018 r. nagrody przyznano łącznie w 14 kategoriach.

Plebiscyt podkreśla znaczenie kultury projektu i jej wpływu na świat architektury i projektowania. Polski debiut sprzętu z linii Cluster Concept zaplanowano na pierwszy kwartał 2019 r.

2019-01-02

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2020 InfoMarket