Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

GORENJE

Gorenje z wieeelkim plusem

Gorenje z wieeelkim plusem

W Polsce o ekskluzywnej linii Gorenje+ nie jest tak głośno, jak na światowych rynkach, na których dostępna jest od wielu lat. Czas to zmienić. Słoweński koncern zdecydował się na wprowadzenie sprzętu do zabudowy wybranych studiów mebli kuchennych, bo jak podkreśla – "warto". Rzeczywiście. Gorenje+ to produkty naprawdę z dużym plusem.

Linia urządzeń charakteryzuje się bardzo dobrym zapleczem technicznym i wyjątkowym (od lat cecha szczególna Gorenje) wyglądem. W skład linii wchodzą piekarniki tradycyjne, kompaktowe piekarniki, kuchnie mikrofalowe, płyty grzewcze (indukcyjne oraz gazowe), zmywarki, lodówki, okapy, kawiarki do zabudowy oraz szuflada grzewcza. Sam producent zaznacza, że urządzenia do zabudowy Gorenje+ są zaprojektowane dla ludzi, którzy w swoim życiu kierują się językiem korzyści.

Dotyk luksusu

Gorenje wychodzi z założenia, że jeśli wybierają oni świeże składniki i najbardziej aromatyczne przyprawy do gotowania - to właśnie dlatego kierują się również w stronę urządzeń ze szczególnymi zaletami. To przesłanie. W gotowym produkcie trzeba przyznać marce Gorenje piątkę - oczywiście z plusem. Za projekt wizualny linii i specyfikację techniczną. Grupa projektowa wykorzystała takie materiały jak szkło i stal nierdzewna, by stworzyć elegancką linię dostępną w dwóch wersjach kolorystycznych: stali nierdzewnej oraz czarnej. Cechą charakterystyczną wszystkich modeli jest surowy minimalizm połączony z efektywnym wykończeniem stalową listwą dekoracyjną, która jest kluczem do sukcesu. W piekarnikach zastosowano cienkie, stalowe uchwyty, usytuowane tuż przy linii drzwi. W płytach z kolei dekoracyjnym centrum są listwy obramowujące urządzenie. Zmywarki do zabudowy dostępne są jedynie w wersji ze zintegrowanym panelem sterowania na górnej krawędzi drzwi, co jest bardzo szykowne. Lodówki zaś nawet po zabudowaniu i schowaniu w meblach wyglądają przepięknie, zwłaszcza kiedy odkryjemy ich wnętrze i wykończenia półek i balkoników. Minimalistyczne połączenie czerni i stali nierdzewnej odnajdujemy także w zdobieniu okapów, ekspresów do kawy oraz szuflady grzewczej. Za niebanalnym wzornictwem przemawia także nagroda "Plux X Award", którą Gorenje+ otrzymało w 2014 r. za projekt wzorniczy piekarników parowych. Jury konkursu było pod wrażeniem wykończenia piekarników parowych z tej linii i nagradziło ją w kategorii jakość, design, łatwość obsługi i funkcjonalność.

 

Funkcjonalność bez granic

Jeśli o funkcjonalności mowa, nie może zabraknąć topowych funkcji, takich jak DotMatrix w piekarnikach, IQcook czy XpandZone w płytach, FreshZone w lodówkach, a także możliwość zmywania 17 kompletów naczyń w zmywarce. To jednak tylko początek…

Piekarniki wyposażono w innowacyjne rozwiązania, spotykane także w kilku standardowych modelach marki Gorenje. Ich zaletą jest to, że są bardzo praktyczne i pomocne w codziennej pracy z urządzeniem. Wszystkie piekarniki z linii charakteryzują się interaktywnymi panelami sterowania. Jednak Gorenje+ to zbiór kilku modeli piekarników, dlatego użytkownicy mają do wyboru kilka wersji wykończeniowych z innowacyjnym sterowaniem. Na przykład prosty w obsłudze i z ciekawym interfejsem, panel ProCook z wyświetlaczem DotMatrix i centralnie usytuowanym pokrętłem. Co ważne, za efektywny obieg powietrza i skuteczną obróbkę termiczną odpowiada system MultiFlow 360°, a za perfekcyjne rezultaty grillowania i podpiekania odpowiada podwójna grzałka PerfectGrill. Zabezpieczeniami są ChildLock, przełącznik do wyłączenia wentylatora po otwarciu drzwi, a także Safety off do wyłączenia piekarnika do 10 godzinach pracy, gdyby użytkownik zapomniał o tej czynności. Z kolei w celu chłodzenia obudowy zastosowano system DynamiCooling, który gwarantuje efektywne chłodzenie obudowy piekarnika oraz niską temperaturę na froncie drzwi. Producent nie zapomina także o funkcjach czyszczenia AquaClean lub pirolizie, a także o powłoce zabezpieczającej stal przed odciskami palców - TouchFree Inox. Dodatkowo modele wyposażone są w pełne spektrum akcesoriów - od blach do pieczenia, przez sondę (Temperature Probe), po komfortowe prowadnice teleskopowe. Modele piekarników z linii Gorenje+ charakteryzują się także dużą komorą BigSpace lub SuperSize, która pozwala piec nawet na 5 poziomach (do 75 l pojemności).

 

Do pary…

Piekarniki parowe z kolei wyposażono w ciekawe rozwiązania sprzyjające rozprowadzaniu pary wodnej w komorze. Do nich zaliczamy serię urządzeń AirSteam, czyli połączenie piekarnika parowego z tradycyjnym. Takie modele mają zarówno system MultiFlow 360°, jak i MultiSteam 360°. Producent zastosował w nich technikę cykloniczną Dry steam, która umożliwia równomierne rozprowadzenie mgiełki pary wodnej po całej komorze. Dolny grzejnik zapewnia natychmiastowe wyparowywanie nawet tych kropelek, które tworzą się, gdy sucha para wchodzi w kontakt z chłodniejszymi kawałkami jedzenia.

 

Szybkie podgrzewanie

Kuchenki mikrofalowe charakteryzują się techniką inwerterową, która efektywnie dystrybuuje ciepło w komorze i skraca czas gotowania. Innowacyjnym rozwiązaniem jest system Stirrer, czyli brak tradycyjnego talerza obrotowego i możliwość użycia blachy do pieczenia o standardowym rozmiarze w kuchence mikrofalowej. Niemożliwe? Teraz już możliwe.

 

Indukcja i gaz w wersji premium

W płytach indukcyjnych innowacyjnym i znanym systemem jest IQcook, czyli wykorzystanie "inteligentnego" czujnika kontrolującego proces gotowania potrawy w garnku. Co ważne, płyty IQcook były doceniane na całym świecie zwłaszcza za to, że jako pierwsze potrafiły "same gotować", a dokładniej potrafiły dobierać odpowiednią temperaturę do odpowiedniego rodzaju produktu itd. Inną zaletą urządzeń z linii Gorenje+ jest opcja FlexZone, czyli łączenia stref gotowania. Dzięki tej funkcji użytkownik nie jest uzależniony od danej strefy i wielkości gotowania. Oczywiście, należy przyznać dużego plusa za suwakowe panele sterowania SliderTouch w tych modelach: są intuicyjne i doskonale zaprojektowane.W płytach gazowych również znajdziemy coś dla siebie, tym bardziej kiedy Gorenje oferuje m.in. palnik optymalizujący płomień (palnik A+), automatyczną ochronę termalną, znaną powszechnie jako zabezpieczenie przeciwwypływowe gazu. Należy także wspomnieć o płycie-grillu teppanyaki. To dotychczas pierwsza taka płyta, która jest składową oferty słoweńskiego producenta.

 

Rewolucyjna pojemność zmywania

W zmywarkach z linii Gorenje+ też rewolucje. Dokładniej chodzi o pojemność. Trzy kosze pozwalają na umycie zastawy stołowej aż dla 17 osób jednocześnie! Jest to zmywarka z nowym układem wnętrza oraz przestrzeni, a także przemyślanym ulokowaniem ramienia natryskującego. Największą pojemnością w ostatnich latach cechowały się zmywarki, które potrafiły zmywać 16 kompletów. Dziś rekord należy do Gorenje. Wnętrze urządzenia wykonano w całości ze stali nierdzewnej, która jest bardzo odporna i łatwa w utrzymaniu higieny w urządzeniu. Gorenje przyjrzało się także standardowemu ramieniu i zamieniło je na ramię z dwoma wylotami wody. Rozmieszczenie ramion natryskujących zmywarki pozwala wodzie na dostęp do każdego kąta urządzenia, w ten sposób zapewniając doskonałe rezultaty zmywania i spłukiwania. Oczywiście, nie zapomniano o efekcie wzorniczym połączonym z pragmatycznymi walorami tego rozwiązania. Zastosowano LED-owy wskaźnik informujący o procesie zmywania, który emituje kolorowe światło na obudowie frontu. Podczas cyklu zmienia on kolor, informując tym samym o początku, środku czy końcu cyklu. TotalDry odpowiada za efektywne suszenie przez lekkie otwarcie drzwi zmywarki, a ExtraDry przez system wentylacji. Ponadto nie zabrakło takich rozwiązań jak ChildLock, czujnik czystości wody, regulowanie sprężyn drzwi, dodatkowe ramię spryskujące, program automatyczny, regulowane kosze, Super Cleaning System czy Aqua Stop, Aqua Safe. Zmywarki mogą zostać także przyłączone do gorącej wody (do 70 °C). Najcichsze modele zmywarek Gorenje+ generują dźwięk o natężeniu 42 dB, co można porównać do szeptu.

 

Chłodzenie high-level

W chłodziarkozamrażarkach także znajdziemy innowacyjne rozwiązania. Mowa np. o wykończeniu TotalCool, czyli zdobieniu szuflad, półek czy schowków stalowymi listwami. W środku nie zabrakło także energooszczędnego oświetlenia LedLight. Owoce i warzywa, a także ryby i mięso z pewnością dłużej zachowają swą świeżość dzięki szufladzie FreshZone. Jednak dla wybranych produktów, które powinny zachować jędrność i chrupkość, producent stworzył szufladę CrispZone. Ciekawym rozwiązaniem jest szuflada z zamykającym mechanizmem SnackBin do przechowania sera, salami, pasztetu czy masła. Jest on zamontowany pod szklaną półką na suwak, który umożliwia przesuwanie go w lewo lub prawo, aby móc wykorzystać jak najlepiej pozostałą przestrzeń pod spodem. Za efektywne rozprowadzanie powietrza w lodówce odpowiada system AirFlow. Nie mogło zabraknąć także pionierskiego rozwiązania NoFrost.

 

Stylowe okapy

Stylowe okapy z linii Gorenje+ z pewnością trafią w gusta klientów, ponieważ oprócz fenomenalnego wyglądu mają bogate zaplecze techniczne. Za ich efektywną i energooszczędną pracę, która pozwala osiągnąć klasę efektywności energetycznej A+, odpowiadają oświetlenie LED-owe, a także wydajny silnik inwerterowy. Z kolei na komfortowe użytkowanie wpływ mają systemy P.A.S. (czyli perymetryczny pobór powietrza), PowerBoost (zwiększający wydajność okapu i natychmiastowo usuwający nadmiar pary z pomieszczenia), AdaptAir (funkcja automatycznie dostosowująca wydajność do jakości powietrza) czy Refresh (aktywujący działanie okapu co godzinę na kilka minut). Ponadto nowe okapy wyposażone są w innowacyjny bezstopniowy suwak SliderTouch do ustawienia parametrów pracy urządzenia. Niektóre modele mają także praktyczny system zamykania obudowy GentleClose. Modele mogą pracować w wersji wyciągowej lub recyrkulacyjnej.

 

Dodatki in plus

W linii Gorenje+ nie mogło zabraknąć także wyspecjalizowanych kawiarek do zabudowy. Można w nich zapisać swój ulubiony program, wybrać stopień zmielenia ziaren kawy, a także wybrać smak kawy: od bardzo łagodnego, po normalny, mocny czy bardzo mocny. Dodatkową zaletą jest opcja Autocappuccino, która pozwala zaparzyć aromatyczną włoską kawę za pomocą jednego przycisku. Ekspres oferuje także funkcję Clean, która pozwala na natychmiastowe czyszczenie dzięki przytrzymaniu przycisku. Co ważne i bardzo komfortowe, pojemnik na mleko jest wyjmowany. W skład linii Gorenje+ wchodzi także praktyczna szuflada do podgrzewania naczyń oraz jedzenia.

 

Materiały zdjęciowe: Gorenje

Gorenje z wieeelkim plusem
2015-09-30
mstrzykalska

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2020 InfoMarket