Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

Kategorie artykułów

Kategorie

Wkrętarkowiertarka PAEY 74A2 LJ2G

PANASONIC

Wkrętarkowiertarka PAEY 74A2 LJ2G

2016-03-11

Firma Panasonic wprowadziła do swojej najnowszej akumulatorowej wkrętarkowiertarki PAEY 74A2 LJ2G wiele praktycznych usprawnień, aby maksymalnie zwiększyć komfort pracy urządzeniem. Dzięki temu nawet długo wykonywane czynności nie okażą się obciążające dla użytkownika, a prace budowlane będą postępowały wyjątkowo sprawnie.

Czytaj więcej...
Towar kupiony na raty przez internet

Towar kupiony na raty przez internet podlega zwrotowi i reklamacji

2016-02-26

Konsumenci często korzystają z możliwości zakupu towaru przez internet na raty. Kupując przez internet również są takie możliwości. Jest to duże ułatwienie, gdyż bez wychodzenia z domu możemy kupić na raty np. sprzęt elektroniczny. Przy tym sposobie zakupów nasuwają się nam pytania. Czy możemy produkt zwrócić korzystając z prawa odstąpienia od umowy? Czy możemy go zareklamować, jeśli nie spłaciliśmy rat? Czy o odstąpieniu od umowy musimy dodatkowo informować bank?

Czytaj więcej...
Czy przedpłata podlega zwrotowi?

Czy przedpłata podlega zwrotowi?

2016-02-26

Często kupujemy produkty za które sprzedawca żąda przedpłaty. Otrzymujemy potwierdzenie zapłaty i zazwyczaj nie zwracamy uwagi na nazewnictwo. Jest to jednak dla konsumenta bardzo istotne. Różne są bowiem zasady zwrotu w zależności od tego, czy mamy do czynienia z zadatkiem, czy tez z zaliczką. Czy konsument może żądać zwrotu przedpłaty, jeżeli rozmyślił się z zakupu? Czy sprzedawca ma prawo odmówić zwrotu? Jak ustrzec się wpadek związanych z zaliczką bądź zadatkiem?

Czytaj więcej...
W styczniu 2016 nowelizacja ustawy

W styczniu 2016 nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów

2016-02-25

W styczniu 2016 roku zacznie obowiązywać zmiana do ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów. Nowe przepisy mają na celu zwiększenie ochrony konsumentów. Ponadto zmiany te mogą w istotny sposób wpłynąć na działanie przedsiębiorców oraz działalność Prezesa UOKiK w zakresie egzekucji prawa ochrony konsumentów.

Czytaj więcej...
Szał świątecznych zakupów a prawa konsumenckie

Szał świątecznych zakupów a prawa konsumenckie

2016-02-25

Szał świątecznych zakupów sprawia, że zapominamy o przysługujących nam prawach i dajemy się wprowadzać w błąd. Kupujemy produkty na wyprzedażach po obniżonych cenach i nie korzystamy z reklamacji, gdyż pamiętamy wywieszkę "towar przeceniony nie podlega reklamacji". Innym razem chcemy oddać produkt, bo stwierdzamy, że nam się nie podoba, a sprzedawca nie chce go przyjąć. Te i wiele innych problemów pojawiają się w okresie przedświątecznych zakupów, kiedy konsumenci kupują o wiele więcej produktów. Na co konsument powinien uważać? Jakie prawa mu przysługują? Czego nie możemy żądać od sprzedawców? Co konsument powinien wiedzieć, aby mógł dochodzić swoich praw?

Czytaj więcej...
Jakie obowiązki ma gwarant wobec konsumenta?

Jakie obowiązki ma gwarant wobec konsumenta?

2016-02-25

Odpowiedzialność z gwarancji ponosi gwarant, którym jest producent, importer czy sprzedawca. Jeśli konsument zdecyduje się na reklamację towaru w ramach gwarancji to gwarant ma określone obowiązki wobec konsumenta. Czy konsument może żądać wydania dokumentu gwarancyjnego? Jakie terminy ma gwarant na wykonanie swoich obowiązków?

Czytaj więcej...
Przyczyny odrzucenia reklamacji przez sprzedawcę

Przyczyny odrzucenia reklamacji przez sprzedawcę

2016-02-25

Zasadą jest, że konsument ma prawo do reklamacji, jeśli okaże się, że np. towar jest wadliwy. Niekiedy jednak sprzedawca może odrzucić reklamację. W jakich przypadkach może to nastąpić? Kiedy prawo na to nie zezwala? Jak chronić się przed tego typu sytuacjami?

Czytaj więcej...
Czym się różni zwrot od reklamacji?

Czym się różni zwrot od reklamacji?

2016-02-25

Konsument ma prawa gwarantowane ustawą i prawa, które daje mu sam sprzedawca. Typowym przykładem jest reklamacja towaru i zwrot towaru. Pierwsze prawo wynika z ustawy, drugie zaś z regulaminu sklepu ułożonego przez sprzedawcę. Czy sprzedawca może odmówić przyjęcia zwrotu niewadliwego towaru? Czy może być tak, że jeden sklep przyjmuje zwroty, a inny nie? Czy sprzedawca może odmówić przyjęcia reklamacji towaru? Jaka jest różnica między zwrotem a reklamacją?

Czytaj więcej...

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2019 InfoMarket