Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

Kategorie artykułów

Kategorie

Jakie obowiązki ma sprzedawca wobec konsumenta?

Jakie obowiązki ma sprzedawca wobec konsumenta?

2016-02-04

Świadomy konsument powinien znać swe prawa. Umożliwi to łatwiejsze ich wyegzekwowanie od sprzedawców. Często nie jesteśmy świadomi, czego możemy żądać w ramach zawieranych umów sprzedaży. Prawo nakłada wiele obowiązków na sprzedawców. Ma to na celu przede wszystkim ochronę konsumentów, jako tę słabsza stronę. Czego więc możemy domagać się od sprzedawcy? Jakie obowiązki ma wobec konsumentów?

Czytaj więcej...
Kupujący przedsiębiorca też ma swoje prawa

Kupujący przedsiębiorca też ma swoje prawa

2016-02-04

Kupując produkty powinniśmy zwracać uwagę na to, czy kupujemy, jako przedsiębiorcy, czy jako osoby fizyczne. W obecnym stanie prawnym mamy do czynienia z rękojmią w ramach, której możemy dochodzić praw z tytułu wad produktów. Jednakże są pewne różnice między rękojmią dla przedsiębiorców a rękojmią dla konsumentów. Ponadto pewne uprawnienia przysługują jedynie konsumentowi. Na, co więc powinniśmy zwracać uwagę kupując produkt w celach związanych z prowadzoną przez nas działalnością gospodarczą? Jakie prawa nam przysługują, a z których nie możemy, jako przedsiębiorcy korzystać?

Czytaj więcej...
Jak reklamować towar po raz kolejny?

Jak reklamować towar po raz kolejny?

2016-02-04

Konsument może dochodzić swoich praw w ramach rękojmi. Reklamacja wadliwego towaru jest podstawową czynnością, która ma na celu usunięcie wady. Nowe prawo konsumenckie daje nam szerokie możliwości. Wato więc z nich korzystać. Co w przypadku, gdy towar zepsuje się po raz kolejny? Jakie przysługują nam prawa? Czy sprzedawca może odmówić naprawy lub wymiany rzeczy?

Czytaj więcej...

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2020 InfoMarket