Wielofunkcyjny blender GBS-2500 One-Touch

Wielofunkcyjny blender

W ofercie marki Gotie blender GBS-2500 One-Touch dostępny jest już od jakiegoś czasu. Jest to jednak produkt na tyle ciekawy, że zdecydowaliśmy się na jego test. Przede wszystkim przyciąga on uwagę swoją funkcjonalnością oraz dużą mocą i dostępny jest w promocyjnej cenie 409 zł w sklepie producenta.

Gotie GBS-2500 to blender kielichowy. Kielich (zdjęcie 1) wykonano ze szkła i ma pojemność 1,75 l. W podstawie umieszczono silnik o mocy 1700 W, oprócz tego urządzenie ma wbudowaną grzałkę o mocy 600 W. Sprawia to, że ze sprzętu możemy korzystać jak z tradycyjnego blendera kielichowego, np. do przygotowywania koktajli, smoothie czy kruszenia lodu, a także do gotowania zup kremów, zupek dziecięcych czy znakomitych sosów.

Na bazie (zdjęcie 2) blendera umieszczono pokrętło, pozwalające wybierać tryby pracy, które następnie zatwierdzamy jego wciśnięciem. Dostępnych jest 11 trybów pracy, wliczając w to program czyszczący oraz DIY – w którym sami możemy zaprogramować pracę urządzenia. Pozostałe są to tryby automatyczne zdefiniowane przez producenta, które pozwalają na wykonanie najpopularniejszych czynności, np. przyrządzenie sorbetu, smoothie, mleka sojowego, zupy kremu, a nawet kawy. Co ważne, obsługa pokrętłem aktywuje się tylko wtedy, gdy do blendera prawidłowo podłączone są kielich oraz górna pokrywa (zdjęcie 3). Nie ma więc możliwości przypadkowego włączenia urządzenia, gdy nie jest ono gotowe do pracy. Zaletą trybów automatycznych jest przede wszystkim łatwość oraz szybkość obsługi. Obsługa pokrętłem jest bardzo intuicyjna, wymaga jednak precyzji, ponieważ już drobny obrót o kilka stopni może zmienić tryb. Wybrany tryb zostaje podświetlony (zdjęcie 4). W razie pomyłki w parę chwil można przerwać pracę urządzenia, po prostu ponownie wciskając pokrętło.

Do samej pracy urządzenia trudno mieć zastrzeżenia (zdjęcie 5). Zarówno przygotowywane koktajle, jak i zupy odznaczały się niezwykle gładką konsystencją (zdjęcie 6), co jest zasługą oczywiście dużej mocy blendera oraz ośmiu ostrych noży ze stali nierdzewnej. O ile w trakcie gotowania urządzenie jest niemal bezgłośne, tak w trakcie miksowania poziom hałasu jest dosyć wysoki. Trudno jednak wymagać od blendera z silnikiem o mocy 1700 W, by był całkowicie bezgłośny, np. w trakcie miksowania orzechów. Tryb mycia pozwala łatwo wyczyścić urządzenie. Wystarczy nalać ok. 1 l gorącej wody i przytrzymać wciśnięte pokrętło. Zazwyczaj dwa kilkunastosekundowe cykle pozwalały skutecznie oczyścić urządzenie.

Z wartych wymienienia dodatków w zestawie znajdziemy dodatkową uszczelkę na mocowanie dzbanka z podstawą oraz parownik. Montujemy go na górnej pokrywie w trakcie przygotowywania ciepłych dań, pozwala on na ulatnianie się pary. W instrukcji obsługi znajdziemy również kilka przepisów na dania, sosy i koktajle, które pozwolą się nam łatwo zaznajomić ze wszystkimi funkcjami blendera.

Gotie GBS-2500 One-Touch okazał się niezwykle wszechstronnym oraz wydajnym blenderem. Oprócz dużej mocy zdecydowanie jego najciekawszą funkcją jest gotowanie. Docenią je zwłaszcza miłośnicy kremów czy sosów, a może przede wszystkim rodzice, którzy przygotują dziecięcą zupę w kilka chwil. Obecnie jest on dostępny w sklepie producenta w atrakcyjnej w stosunku do możliwości cenie z opcją darmowego przedłużenia gwarancji na 5 lat.

2019-02-28