Użytkownik

Zaloguj

Zarejestruj

Sekcje

SKYMASTER

Skymaster – jakość za rozsądną cenę

Skymaster

Rozmowa z Marcinem Fideckim – prezesem zarządu firmy Skymaster.

Redakcja: Firma Skymaster obchodziła w ubiegłym roku 40-lecie powstania. To okazja do przypomnienia czytelnikom historii firmy i jej osiągnięć.

Marcin Fidecki: Firma Skymaster została założona w 1978 r. w Niemczech i działała głównie na terenie tego kraju oraz Europy Zachodniej. Początkowo zajmowała się sprzedażą dekoderów i akcesoriów. Od trzech lat jest obecna również w Polsce. Dotychczasową ofertę poszerzyliśmy o produkty z kategorii zwanej przez nas e-motion. Mam tu na myśli hulajnogi elektryczne, deskorolki elektryczne, nazywane przez nas Wheels’y, a także rowery elektryczne. Jesteśmy liderem w sprzedaży dekoderów do odbioru telewizji naziemnej (DVB-T), i kablowej (DVB-C). W naszej ofercie klienci znajdują również inne grupy produktowe: telewizory, audio oraz akcesoria. Przy okazji jubileuszu warto wspomnieć, że założycielem firmy Skymaster był Polak, który wyemigrował do Niemiec, a po wielu latach firma wróciła w ręce polskiego kapitału.

Z Pana wypowiedzi wynika, że ostatnie lata rozwoju firmy Skymaster to poszerzenie oferty produktowej. W jakich kierunkach idzie rozwój firmy?

Krokiem milowym dla firmy było wprowadzenie produktów e-motion. To dynamicznie rozwijająca się kategoria, w której widzimy duży potencjał. Na dzień dzisiejszy jesteśmy jedynym licencjonowanym dystrybutorem deskorolek elektrycznych (Wheels’ów) w Polsce. Nie zmienia to jednak faktu, że chcemy również rozwijać produkcję telewizorów oraz innych wspomnianych kategorii produktowych. Planujemy wprowadzać na rynek coraz większe rozmiary telewizorów w zgodzie z obowiązującym trendem rynkowym, a więc telewizorów smart w technologii UHD. Przyświeca nam idea, w myśl której chcemy, aby nasze produkty miały dobry stosunek jakości do ceny.

Czy w związku z tymi planami Skymaster posiada własne zaplecze zajmujące się badaniami i rozwojem, czy jak część konkurencji bazuje na gotowych rozwiązaniach? Gdzie znajduje się dział R&D i fabryki?

Tak, posiadamy własny Dział Badań i Rozwoju, bo to nie tylko prawdziwa wizytówka firmy technologicznej, ale również zapewnienie inżynierii oprogramowania i sprzętu na wysokim poziomie. Nasze R&D znajduje się w Szczecinie, tam też produkowane są dekodery. Natomiast przy montażu telewizorów korzystamy z solidności i jakości fabryki TCL w Żyrardowie. Nasi inżynierowie nadzorują również proces produkcji kategorii e-motion w zewnętrznych fabrykach.

Porozmawiajmy o technice telewizyjnej, do której zachęca logo firmy. W polskiej ofercie firmy pozostały odbiorniki DVB-T oraz DVB-C. Czy uważa Pan, że odbiorniki DVB-S to rynek niszowy?

Tak, zdecydowanie uważam, że rynek DVB-S to nisza. Polscy klienci kupują odbiorniki DVB-T, ponieważ kanały emitowane są bezpłatnie. W tym miejscu warto wspomnieć, że jesteśmy w czołówce firm Europy Środkowej i Wschodniej zajmujących się sprzedażą odbiorników DVB-C do głównych operatorów kablowych. Z dumą mogę powiedzieć, że oprogramowanie Skymaster jest dziełem naszego zespołu R&D, a naszym mottem jest 24 godzinny serwis dla naszych klientów z segmentu operatorów kablowych.

Skymaster

Siedziba firmy Skymaster.

Co Pan może powiedzieć o telewizorach marki Skymaster, porównując je z odbiornikami konkurencyjnych firm?

Tak jak powiedziałem wcześniej, nasze telewizory wyróżnia przede wszystkim niska cena w stosunku do jakości. Nie zapominamy przy tym, jak ważne są estetyka oraz jakość obrazu i dźwięku w naszych telewizorach. Do produkcji wykorzystujemy dobrej jakości matryce, zatwierdzane przez nasz dział R&D. Często są to koreańskie matryce Samsung, LG. Oczywiście, nie zapominamy o przyszłości i myślę, że nowa linia 2019 będzie miłym zaskoczeniem dla naszych klientów.

Czy telewizory marki Skymaster są popularne w Polsce?

Oczywiście, że tak. Dla przykładu, według danych GfK nasz udział w grupie telewizorów 32-calowych w ujęciu rocznym wynosi około 5 proc., w trendzie rosnącym, co stawia nas wśród najlepszych w tej grupie. Mamy przy tym świadomość, że daleko nam do liderów, ale powtórzę po raz kolejny, nasz cel to kompromis między ceną a jakością. Z satysfakcją mogę również powiedzieć, że jesteśmy obecni w największych sieciach handlowych i platformach internetowych w Polsce.

Pozostańmy przy tej kategorii. W telewizorach Ultra HD smart często jest zainstalowany system Android, Czy uważa Pan, że rozwój serwisów VoD, takich jak Netflix czy Amazon, oferujący bardzo dużo atrakcyjnych filmów 4K i z HDR, zastąpi treści z anteny?

W dobie serwisów takich jak Netflix, HBO Go czy nc+Go uważam, że jest to wysoce prawdopodobne, iż w przyszłości zaprzestanie się używania telewizji linearnej. Młode pokolenie koncentruje się na treściach publikowanych w Internecie, rzadko ogląda telewizję.

Skymaster

Marka Skymaster ma szeroką gamę telewizorów, w tym modele Ultra HD Smart Plus z Androidem aż do 78 cali.

Przejdźmy do wspomnianej na początku kategorii e-motion. Jak Pan ocenia wielkość rynku w Polsce i jak ważne są te produkty dla działalności firmy?

Urządzenia e-motion to urządzenia zasilane akumulatorem i napędzane silnikiem elektrycznym. Jest to zdecydowanie innowacyjny segment na rynku. Ciężko go jednak zmierzyć, ponieważ nikt nie monitoruje całości rynku. Jednakże patrząc z perspektywy światowej, sprzedaż tego typu urządzeń ciągle wzrasta. Trend urządzeń nowej generacji z silnikami elektrycznymi został zapoczątkowany przez samochody elektryczne. Rozwiązania technologiczne naszych urządzeń e-motion są bardzo podobne do tych stosowanych w samochodach elektrycznych. Jak wszyscy możemy zaobserwować, taki sposób poruszania jest proekologiczny i będzie w przyszłości jeszcze bardziej popularny. To oznacza, że produkty z tej kategorii są niezwykle dla nas ważne i za pośrednictwem naszego R&D ciągle pracujemy nad ulepszaniem naszych produktów.

W takim razie, czym wyróżniają się deskorolki elektryczne marki Skymaster?

Deskorolki elektryczne, czyli nasze Wheels’y, wyróżnia przede wszystkim to, że są połączone z aplikacją e-motion, która daje wiele możliwości użytkownikom. Nasze rozwiązania są precyzyjnie opracowywane i testowane przez nasz dział R&D. Stosujemy własne rozwiązania software’owe, które są dostępne tylko dla urządzeń Skymaster. Deskorolki elektryczne Skymaster zbudowane są zgodnie z opatentowanymi konstrukcjami, na które licencje na zasadach wyłączności posiada w Polsce tylko Skymaster.

Połączenie deskorolki z aplikacją e-motion to ciekawy pomysł. Jakie korzyści z tego rozwiązania ma użytkownik?

Poprzez aplikację e-motion możemy połączyć naszego smartfona z Wheels’em. Widzimy na ekranie trasę naszego przejazdu na mapie, możemy sprawdzić poziom naładowania baterii czy zmienić tryb jazdy. Urządzenia mają również zainstalowany tryb Safe, który uruchamia się podczas upadku naszych podopiecznych i wskazuje, gdzie się znajdują. Ciekawostką jest również kask multimedialny Skymaster, który umożliwia prowadzenie rozmowy telefonicznej podczas jazdy, słuchanie muzyki oraz ma wspomnianą wcześniej funkcję Safe.

Które z urządzeń są popularniejsze: deskorolki czy hulajnogi?

W tym momencie na pewno deskorolki. Natomiast sprzedaż elektrycznych hulajnóg dynamicznie się rozwija. Przewidujemy, że w 2020 r. ich sprzedaż będzie na poziomie zbliżonym do Wheels’ów.

Skymaster
Skymaster

Rowery i deskorolki elektryczne połączone z aplikacją mobilną e-motion, a także hulajnogi wyróżniają na rynku produkty marki Skymaster.

Przejdźmy teraz do kategorii audio, która również jest obecna w ofercie Skymastera. Co firma może zaoferować klientom?

Produkty audio, chyba jak żadna inna grupa, są poddawane ciągłej ocenie jakościowej klientów. Mam na myśli parametry techniczne, które potocznie nazywamy brzmieniem. Doskonale wiemy, jak trudno jest zaproponować klientowi „dobre brzmienie“ za rozsądną cenę. Jesteśmy świadomi, jak dobre urządzenia produkują liderzy rynku i jak są postrzegane przez klientów. Nasza świadomość jest jednocześnie motywacją, ale w ramach naszego motto: jakość za rozsądną cenę. Być może właśnie dlatego nasza oferta w porównaniu z ofertą konkurencji wygląda skromnie, jednak chcemy, aby to, co oferujemy klientom, było jakościowo dobrym produktem. Zanim produkt trafido oferty, jest długo testowany przez nasze R&D, które wykorzystuje do testów potencjalnych klientów. Dopiero po pozytywnej ocenie decydujemy o wprowadzeniu produktu na rynek, mając pewność, że dajemy klientowi dobry produkt w rozsądnej cenie. Obecnie w naszej ofercie mamy sprawdzone i akceptowane przez klientów produkty z kategorii Bluetooth (Pocket Party, BT10-20W – przyp. red.), Power Audio (Jet Stream, SM2000 Hexasound, SM3000 Soundmission – dwa ostatnie z funkcją karaoke – przyp. red.) oraz słuchawki bezprzewodowe (U30, U40, xCat – przyp. red.). Poza dobrym brzmieniem i atrakcyjną ceną produkty nasze charakteryzują się nowoczesnym designem oraz różnorodnością kolorystyczną.

Czy planujecie jakieś nowości w roku 2019?

Cały 2019 r. będzie stał pod znakiem nowości i innowacji. Najbardziej istotną nowością będzie wprowadzenie serii telewizorów sygnowanych systemem DeepSound. Jak sama nazwa wskazuje, jest to gwarancja wysokiej jakości dźwięku.

I na koniec proszę powiedzieć, gdzie można kupić produkty marki Skymaster i jak są serwisowane?

Nasze produkty można kupić w sieciach handlowych takich jak MediaMarkt, Mediaexpert, RTV Euro AGD, w sklepie internetowym Neonet oraz wielu innych. Jeśli chodzi o serwis, działamy w serwisie door-to-door, tzn. klient zgłasza do nas usterkę produktu, następnie przesyła nam pocztą kurierską do serwisu centralnego uszkodzony sprzęt (na nasz koszt), a my odsyłamy naprawione urządzenie do właściciela również na koszt serwisu. Co roku zwiększamy naszą efektywność i staramy się przyspieszyć czas napraw naszego sprzętu.

Skymaster

Głośniki mobilne marki Skymaster, także wodoodporne, przydadzą się na każdej imprezie w terenie.

O FIRMIE

Firma Skymaster została założona przez Polaka Manfreda Markowskiego w 1978 r. Na początku działalności była kompletnym dostawcą systemów SAT do majsterkowania w sklepach ze sprzętem komputerowym. Na początku lat 90. XX w. firma rozszerzyła swoją ofertę o telefony, anteny, multimedia, sprzęt audio-wideo. W latach 2016/2017 nastąpiło stopniowe przejęcie firmy przez polski kapitał, łącząc markę Skymaster zarówno w Europie Wschodniej, jak i Europie Zachodniej. Skymaster to 40 lat doświadczenia niemieckiej firmy, która przez lata zbudowała swoją wysoką pozycję w segmencie elektroniki konsumpcyjnej. Dzięki własnemu działowi R&D wyznacza trendy w elektronice użytkowej. Jest liderem w sprzedaży dekoderów do odbioru telewizji naziemnej (DVB-T), satelitarnej (DVB-S) i kablowej (DVB-C) oraz IPTV. Działa także w segmencie telewizorów i akcesoriów audio-wideo. Firma jest także liderem w sprzedaży desek elektrycznych pod marką Skymaster Wheels. Od wielu lat działa na rynkach europejskich. Misją firmy jest dostarczanie najlepszej jakości produktów i usług, łączących w sobie łatwość obsługi i prostotę. Produkty marki Skymaster to dobra jakość za rozsądną cenę .

O FIRMIE
2019-01-29

Kontakt z redakcją

Zapisz się do newslettera

© 2019 InfoMarket